Kurz nošení dětí v šátku

Kurz nošení dětí v šátku a v nosítku

K nošení mě přivedlo vlastní mateřství. U prvního syna jsem byla velmi opatrná a začala jsem ho nosit v nosítku až v době, kdy sám seděl. Svého druhého syna, který se mi narodil o 16 měsíců později, jsem začala nosit od narození. Díky vlastní zkušenosti jsem objevila krásu jedinečného kontaktu a zjistila jsem, že i když přetrvávají v podvědomí laické i odborné veřejnosti určité mýty, je potřeba řídit se vlastním rozumem a mateřským citem Je ale potřeba umět děťátko dobře uvázat a mít základní znalosti v tom, co to vlastně znamená ergonomické nošení. Poté si jistě každý zvládne vybrat pomůcku, která bude vyhovovat jemu i děťátku. Nošení poskytuje dětem láskyplný kontakt, pocit bezpečí, přijetí a také podnětné prostředí.

Proč si vybrat právě tento kurz?

Některé maminky se rozhodnou, že budou výhradně nosit a nebudou pořizovat kočárek. Některé chtějí být se svým miminkem v co nejbližším kontaktu nebo chtějí být připraveny na situace, které jsou při péči o miminko náročnější (břišní koliky, růst zoubků, usínání a uspávání). Maminky s více dětmi zase potřebují mít ruce volné a zvládnout se postarat o domácnost nebo odvést děti do školy. Jiné maminky zase potřebují vyvenčit v terénu své mazlíčky, dojít nakoupit či vyřídit úřady bez toho, aby s sebou měly kočár. Jistě vás napadnou i další situace, kdy je potřeba mít ruce volné nebo být bez kočárku.
Jestli jste se někde ve výše zmíněných příkladech viděly, tak bude kurz určený právě pro vás.

Kurz nošení dětí v šátku a v nosítku má dvě formy:

  • pro začátečníky
  • pro pokročilé

Obě formy trvají 2 hodiny.

Cena kurzu:

  • pro 1 osobu je cena kurzu 350 Kč.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro těhotné ženy nebo maminky s miminky. Děti mohou být různě staré, protože věková hranice pro nošení neexistuje. Kurzu se mohou samozřejmě zúčastnit i další členové rodiny, kteří se zajímají o nošení dětí a hledají způsoby, jak na to.

  • Nošení dětí v šátku a v nosítkách pro začátečníky

V tomto kurzu se dozvíte, jaké máte možnosti, když se rozhodnete nosit své dítě. Věnovat se budeme nošení v šátku, ale i v nosítkách. Dozvíte se podle čeho vybrat šátek a nosítko, jaké jsou základní pravidla správného ergonomického nošení dětí, výhody a nevýhody nošení z pohledu odborníků a laiků, jaké zvolit oblečení, atd. Prakticky se naučíte dát dítě do základního úvazu KSK-Kříž s kapsou uvnitř, který je vhodný již pro novorozence. Úvaz do šátku si budete prakticky zkoušet s figurinou panenky a až se budete cítit sebejistě, vyzkoušíte si úvaz s vaším děťátkem (netýká se samozřejmě těhotných). Pokud již máte vlastní šátek či nosítko, vezměte si jej prosím s sebou. Pokud ho ale nemáte, bude vám na kurzu zapůjčen.

  • Nošení dětí v šátku pro pokročilé

Je určený rodičům, které mají už s vázáním miminka do šátku jisté zkušenost a rádi by pokračovali s nošením svého děťátka na zádech. Budeme si ukazovat několik způsobů, jak dostat miminko na záda a naučíte se uvázat jednoduchý úvaz batoh a vícevrstevný úvaz dvojitý hammock (DH). Vše si budete moci bezpečně vyzkoušet a díky tomu naleznete způsob, který vám bude nejvíce vyhovovat. Podle času a pokročilosti účastníků si ukážeme i další úvazy na záda. Průběh kurzu se bude přizpůsobovat potřebám vašim a vašich dětí. Kapacita kurzu je 5 osob. Nezapomeňte si s sebou vzít svůj šátek (ev. nosítko).

V prostorách, kde se kurz koná je příjemné zázemí pro vás i vaše děti. Budete moci přebalovat, kojit či krmit podle potřeby.